Санаторії Трускавця

Санаторій Ріксос-Прикарпаття

Ріксос Прикарпаття — один з найкращих комплексів курорту для сімейного, молодіжного та відпочинку з дітьми. Займає одне з провідних місць серед VIP комплексів курорту Трускавець.
Детальніше…

Готель Міротель Трускавець

Mirotel Resort & SPA — сучасний оздоровчий комплекс, в якому є все для відпочинку преміум класу. Ідеально підходить для відпочинку сімей з дітьми, молоді та для всіх, що цінує комфорт та високий рівень послуг.
Детальніше…

Санаторій Шале Грааль Трускавець

Шале Грааль — унікальний апарт-готель, де всі номери виконані в різних дизайнерських стилях. До послуг всіх гостей готелю медікал та SPA центр, а наймолодшим буде цікаво провести час в дитячому клубі.
Детальніше…

Готель Свитязь Трускавець

Свитязь — один із найновіших комплексів курорту, в самому центрі Трускавця, в 5 хвилинах від нижнього бювету. Головна особливість готелю — всі номери з просторими балконами, з яких відкривається чудовий вид на курорт в будь-яку пору року.
Детальніше…

Санаторій Карпати Трускавець

Карпати — вважається найкращим санаторієм Трускавця. Тут є все, для комфортного відпочинку та ефективного лікування. На території санаторію є ландшафтний парк, мінізоопарк та етно-кафе.
Детальніше…

Санаторій Лісова Пісня Трускавець

Лісова пісня — апарт-готель, який ідеально підходить для спокійного сімейного відпочинку. Особливістю комплексу є лісопаркова зона, де можна не лише прогулятись, а й зайнятись активними видами спорту.
Детальніше…

ПРО КУРОРТ

В передгір’ї Східних Карпат, на висоті 350 м над рівнем моря, розкинувся мальовничий курорт — Трускавець. Курорт здавна відомий своїми цілющими мінеральними водами, серед яких найвідомішими є Нафтуся, Марія, Брніслава, Юзя, Софія. Єдине родовище в світі “гірського воску”, більш відомого як озокерит, розташоване в 4 км від курорту, в м.Борислав. Унікальною є трускавецька мінеральна сіль Барбара, аналог карловарської солі. Тут її добувають із високомінералізої ропи.
На курорті кожен знайде відпочинок до душі — санаторії, оздоровчі комплекси, VIP -комплекси, курортні готелі. У всіх медичних закладах Трускавця до ваших послуг поєднання природних лікувальних факторів з новітніми методами лікування.
Основним природнім фактором лікування на курорта є мінеральна вода. Справжньою царицею серед мінеральних вод є відома на увесь світ Нафтуся.
Нафтуся — гідрокарбонатна магнієво-кальцієва слабомінералізована мінеральна вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Має специфічний присмак і легкий запах нафти. Це унікальна вода. Її біологічно активні речовини здатні підвищувати імунний статус організму. «Нафтуся» сприяє ліквідації запальних процесів в органах та тканинах, стимулює виведення дрібного каміння та піску з нирок, жовчного міхура, сечо- та жовчовивідних шляхів, нормалізує обмін речовин, діяльність шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, захищає і відновлює печінкові клітини, а також виводить з організму радіонукліди та шлаки. Лікування мінеральною водою призначає лікар, при захворюваннях нирок та сечовивідних шляхів, органів травлення, порушенні обміну речовин. Особливість мінеральної води Нафтуся — при контакті з повітрям вона втрачає свої лікувальні властивості. Тому, її потрібно пити в бюветі, зі спеціальної посуди — поїльника, який можна придбати в будь-якому магазині курорту. Крім того, поїльник стане приємним та цікавим сувеніром з Трускавця.
Марія — хлоридно-сульфатно-натрієва вода, яка призначається при цукровому діабеті, панкреатиті, більшості захворювань печінки та супутніх захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Особливо ефективною Марія є при гастритах з підвищеною кислотністю. Вона зменшує запальні процеси слизової шлунка, знижує кислотність та нормалізує секрецію.
Основні лікувальні властивості Марії – зниження шлункової секреції, стимуляція моторики кишківника, активізація жовчоутворення і жовчовиділення, зменшення запалення і спазмів шлунково-кишкового тракту, зниження концентрації холестерину в жовчі.
Софія — це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Це найбільш мінералізована вода серед усіх вод курорту. Її призначають при захворюваннях шлунка і кишківника, хронічних колітах, гастритах і виразковій хворобі, для лікування функціональних закрепів. При виразковій хворобі мінеральна вода Софія використовується як внутрішньо, так і у вигляді теплих ванн. Лікувальні властивості мінеральної води: нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту, включаючи шлункову секрецію, підвищення кислотної функції шлункових залоз і помітне поліпшення обміну речовин, в тому числі і при надлишковій вазі.
Броніслава – це мінеральна хлоридно-натрієва вода. Броніславі властиві специфічний запах та смак, саме тому вона не вживається всередину, а використовується для полоскання порожнини рота. Призначається мінеральна вода при хронічному фарингіті і тонзиліті, для профілактики частих захворювань верхніх дихальних шляхів. Для зручності відпочиваючих, в бювет курорту Трускавець Броніслава подається вже підігрітою.
Юзя — це слабомінералізована вода з ледь вловимим запахом сірководню. Її собливістю є компоненти із вмістом гліцерину. Мінеральна вода Юзя використовується для зовнішнього застосування у вигляді ванн, зрошень, промивань, гідромасажу та інгаляцій. Лікувальні властивості “Юзі” полягають у нормалізації обміну речовин, підвищення рівня молочної кислоти, поліпшенні кровопостачання шкіри, а так само слизової шлунка і кишечника за рахунок розширення капілярів шлунково-кишкової стінки.
Виходячи із властивостей основного природнього фактору лікування — мінеральної води, можна сказати, що головний напрямок лікування в Трускавці — це захворювання сечо-статевої системи та кишково-шлункового тракту. Окрім основного профілю, в медичних закладах Трускавця успішно лікуються і супутні захворювання ендокринної системи, обміну речовин, опорно-рухового апарату, захворювання переферичної нервової системи та захворювання шкіри.
Покази до лікування на курорті:
Сечостатева система

 • хронічний цистит та піелоніфрит (не в стадії загострення)
 • паталогії нирок, за виключенням ниркової недостатності
 • сечокам’яна хвороба
 • діатез як ускладення після сечокам’яної хвороби
 • хронічний простатит
 • простатит в стадії ремісії

Санаторно-курортне лікування органів сечо-статевої системи після оперативного втручання рекоменовано не раніше, ніж за 50-60 днів після операції.
Травна система

 • хронічні панкреатити та холецестити, запалення жовчних протоків печінки
 • дискінезія жовчного міхура, жовчних шляхів та кишечника
 • хронічні коліти та ентероколіти
 • всі форми жовчнокам’яної хвороби, окрім тих, що потребують оперативного втручання
 • гепатити (інфекційні гепатити — лише в післяінфекційному стані).

Протипокази до лікування на курорті:
Сечостатева система

 • виражені явища ниркової недостатності з хронічними захворюваннями
 • нефросклероз з симптомами недостатності
 • полікістоз та гідронефроз
 • пізні стадії амілоїдозу нирок з набряками та азотемією
 • камені при сечекам’яній хворобі, які потребують видалення
 • стриктура уретри
 • ІІ чи ІІІ стадії аденоми передміхурової залози
 • макроскопічна гематурія

Травна система

 • порушення прохідності кишківника, шлунку чи стравоходу при рубцевих звуженнях
 • виразка шлунку
 • шлункові поліпи
 • різні форми виразкового ентероколіту
 • інфекція при жовчнокам’яній хворобі
 • всі форми жовтяниці, асциту
 • цироз печінки.

Звертаємо вашу увагу, що обов’язковою умовою ефективного лікування є поєднання питного режиму із медичними процедурами та дієтичним харчуванням. А умовою для незабутнього відочинку на курорті є хороший настрій.