Фінляндія: Санта Клаус та Полярне Сяйво

Фінляндія: Санта Клаус та Полярне Сяйво

Селище Санти є найбільш популярним місцем і знаходиться на найпівнічнішій частині Фінляндії. Відвідати його можна протягом усього року з 10:00 до 17:00 і вхід туди безкоштовний. До речі, в кілометрі від селища знаходиться підземний парк Санта Клауса — Santa Park, де живуть ельфи.

Цікавий факт, що через селище Санти проходить географічна лінія Полярного кола. Більшість туристів проводять тут цікавий ритуал перетину Полярного кола. Вони стають на південній стороні і одночасно перестрибують на північну сторону, після чого вітають один одного келихом шампанського.

Як добратись до чарівного селища Санти ?

Селище розташоване в 7 км на північний — схід від міста Рованіємі і в 2 км від міжнародного аеропорту Рованіємі. Під час Різдва кількість авіарейсів збільшується втричі. Добратись до резиденції Санта Клауса можна на таксі або ж автобусом №8, який курсує від станції “Залізничний вокзал Рованіємі” і до “ Селище Санта Клауса”. Поїздка на автобусі триває приблизно 30 хв.

Зустріч з Сантою може відбутися в будь яку пору року і безкоштовно, а от фото уже будуть платні. Отож, за фото у форматі А4 вам потрібно буде оплатити близько 28Є, а за відео з Сантою і декілька фото, які вам завантажать на флешку, буде коштувати близько 55Є.

До речі, Санта Клаус розмовляє багатьма мовами і завжди радий своїм гостям, адже усі вони для нього є дітьми.

Неподалік резиденції Санти є Пошта, яка працює увесь рік. З 1980 років Санта Клаус отримав вже більш як 16 млн. листів. Останнім часом сюди протягом року надходить близько 600 000 листів в рік.

Ось вам і адреса Йолупуккі, так Санту називають у Фінляндії.

Joulupukki

96930 Arctic Circle

Finland

Кожний турист може відправити відкритку своїм рідним з Пошти Санти. Для цього тут є розміщені два ящика:

оранжевий — відправлення миттєве;

червоний — відправлення на наступні Новорічні свята.

На усіх листах ставиться спеціальна печатка Санта Клауса і його вартість буде також, як і звичайного на пошті Фінляндії.

Ще в червні цього року відкрив свої двері для туристів і Сніговий замок Кемі. Це замок з крижаним баром та крижаним готелем в Лапландії, який спорудили досвідчені місцеві архітектори і будівельники. Потрапивши сюди, дорослі і діти зануряться у зимову казку з крижаними скульптурами, а також матимуть змогу поласувати Різдвяним пряником і гарячим шоколадом.

В Рованіємі щорічно проводяться багаточисленні оленячі перегони під назвою ”Рануа Порокап”. В цих перегонах приймають участь не тільки олені, а й лижники, які їдуть позаду оленя. Взагалі в Раваніємі оленів можна побачити всюди, бо це є їхня домівка і вони дуже люблять позувати для фото.

Північне сяйво — типове явище для арктичного нічного неба в зимову пору. Хоч є багато наукових пояснень цьому феномену, але коли його бачиш, то розумієш, що в ньому дійсно є щось містичне. Північне сяйво можна побачити в нічному чистому небі на Півночі чи Півдні полярного кола. Ось чому Лапландія — це ідеальне місце для захоплення містичним Північним сяйвом. Переважно Північне сяйво буває білим, зеленим і червоним.

Незважаючи на те, що в Лапландії дуже холодно і майже немає сонця, усі туристи будуть зігріті щирим Духом Різдва і теплими спогадами дитинства.
Автор: Мар’яна Петрівська
Мережа туристичних агенцій «Навколо Світу»
м. Самбір, вул. Степана Бандери 12 (на кільці біля суду)
м. Дрогобич, вул. Малий Ринок 11/1 (ТЦ Гетьман, 3-й поверх)
м. Трускавець, вул. Героїв УПА 2 (вхід через ПриватБанк)

/ Блог