Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном?

0afa57c41887ce47355dc00226c6156f_XL

Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном?

Буває таке, що подорожуючи в якій-небудь країні, задивившись на чергову пам’ятку, або засидівшись до найближчого кафе хтось із нас забуде або втратить то ключі, то телефон, то гаманець. Але найбільш прикро втратити паспорт, адже відразу починається паніка: “що ж тепер робити”. Загубивши випадково за кордоном паспорт не засмучуйтесь відразу, а краще згадайте наші поради.

Крок 1. Відправляйтеся до найближчого місцевого відділення поліції. І чим швидше, тим краще. Пишіть заяву про втрату або крадіжку (краще) закордонного паспорта. Наприклад, у Німеччині поліція заводить кримінальну справу, тільки якщо ви впевнені, що паспорт у вас вкрали.

Якщо пропав не тільки паспорт, вам знадобиться скласти список украдених речей. У поліції видадуть довідку, завірену копію заяви або копію протоколу, що підтверджує втрату паспорта з підписом і печаткою. У місцевому посольстві, швидше за все, не розмовляють російською мовою або англійською, тому вирушаючи до представників влади потрібно знайти собі перекладача.

Крок 2. Відправляйтеся до найближчого посольства, заздалегідь дізнайтеся графік його роботи.

На руках у вас повинні бути:

– 2 фотографії 3х4 см;

– копія протоколу або довідка з поліції про втрату паспорта;

– український паспорт, його копія, завірена у нотаріуса, або будь-який документ з фотографією, що підтверджує вашу особистість.

У посольстві ви пишете заяву, платите консульський збір (мінімум $ 50) і отримуєте тимчасове свідоцтво, що заміняє ваш закордонний паспорт, який дозволяє перебувати на території чужої країни й повернутися на батьківщину, але не дозволяє відвідувати інші країни.

Ще одна важлива порада – завжди майте при собі гроші на «чорний день», адже при втраті документів вони знадобляться.

Повернувшись на батьківщину, протягом 3-х днів, ви повинні здати свідоцтво з відмітками КПП про перетин кордону в організацію, яка видала вам закордонний паспорт.

Краще закордонний паспорт намагатися не втрачати. Але так як від цього ніхто не застрахований, перед тим як відправитися в подорож:

  • запишіть собі адресу свого посольства, його телефон, графік роботи в країні вашого візиту та як до нього дістатися;
  • зробіть ксерокопії закордонного паспорта, національного паспорта, в’їзних документів, візьміть з собою в подорож і зберігаєте їх окремо від оригіналів, одну копію залиште своїм знайомим чи родичам, щоб у разі необхідності вони прислали їх вам по факсу або емейлу;
  • скануйте всі свої документи (паспорт, візу, водійські права, військовий квиток, будь-які документи, що підтверджують вашу особу) і відправте їх собі на поштову адресу, у разі необхідності ці копії дозволять вам швидше відновити загублені;
  • пару фотографій розміром 3х4 покладіть у свою валізу.

Все це займе кілька хвилин, але в разі потреби значно полегшить ваше життя.

 

Автор: Олена Андрикевич

м. Самбір, вул. Валова, 32 (навпроти маг. СОВА 24, 2-й поверх)

м. Дрогобич, вул. Малий Ринок 11/1 (ТЦ Гетьман, 3-й поверх)

м. Трускавець, вул. Героїв УПА 2 (вхід через ПриватБанк)

/ Блог