10 речей, які обов’язково потрібно зробити на відпочинку в Туреччині

10 речей, які обов’язково потрібно зробити на відпочинку в Туреччині

Оксамитовий сезон в самому розпалі, тож час пакувати валізу та вирушати в омріяну відпустку. Якщо місцем цьогорічної відпустки ви обрали Туреччину, то пропонуємо вам 10 речей, які необхідно зробити та спробувати на відпочинку в цій цікавій східній країні.

Туреччина здавна відома завдяки каві — одному із символів країни. В Туреччині чорна кава — це своєрідний знак східної гостинності. Турецька приказка говорить, що одна чашка кави — шлях до сорока років дружби. Тож, приїхавши на відпочинок на один з курортів цієї країни, обов’язково потрібно спробувати каву по-турецьки, яку готують за особливим рецептом.

Наступний обов’язковий пункт — попаритись в турецькій лазні — хамамі, адже це справжній ритуал чистоти. Особливість турецької лазні — це температурний режим. В центральному залі хамаму знаходиться кам’яний стіл, де і відбувається процес пілінгу та масажу. Для рівномірного та красивого загару потрібно обов’язково зробити такий пілінг.

Для бажаючих потрапити в казку, рекомендуємо політати на повітряній кулі над Каппадокією. Цю екскурсію ви не забудете ніколи. Окрім польоту на повітряній кулі, варто спробувати каппадокійське вино, виготовлене з місцевого винограду, з терпким насиченим смаком.

Ще одна обов’язкова екскурсія на Турецькому узбережжі — це Памуккале. З турецької мови назва перекладається, як “Бавовняний замок”. Це комплекс термальних джерел, вкритих соляними покладами, які нагадують величезний білий замок. Термальна вода тут багата кальцієм та має омолоджуючу дію. Всі бажаючі можуть скупатись у басейні Клеопатри, де, за легендою, купалась сама цариця Єгипту.

Любителям історії рекомендуємо поєднати екскурсію в Памуккале з екскурсією в античне місто Ефес. Тут знаходиться одне з 7 чудес світу — храм Артеміди Ефеської, де, за легендою, жили боги. В Ефесі ви зможете побачити храм Адріана, старовинний амфітеатр, бібліотеку Цельса,  фонтан імператора Траяна, храм Сарапіса.

Всім, хто хоче оцінити всю красу Туреччини, радимо подивитись на неї з моря. На всіх відомих курортах пропонується прогулянка на яхті. Така подорож — можливість скупатись в кришталевій воді в надзвичайно мальовничих бухтах.

А ще цікаво подивитись на Туреччину з повітря. Всім екстрималам рекомендуємо параглайдинг — політ на безмоторному парашуті. Щоб здійснити такий політ, зовсім непотрібно бути професіоналом, адже разом з вами літатиме досвідчений інструктор. Тож, така розвага доступна будь-якому сміливцю, старшому 8 років.

Продовжуючи тему екстриму, любителям гострих відчуттів, рекомендуємо сплав по гірській річці — рафтинг. Є кілька маршрутів, в залежності від досвіду туристів. Вас супроводжують професійні інструкутори, які проводять інструктаж перед сплавом, ознайомлюють з маршрутом та розповідають про правила використання інвентаря, греблі та поведінки на воді. А незабутні фото гарантує фотограф, який сплавлятиметься по гірській річці разом з вами.

Після таких насичених екскурсій потрібно трохи відпочити. Тож, любителям танців рекомендуємо відвідати пінну вечірку. Кращі пінні вечірки проводять на курорті Кемер, в таких клубах, як Aura first, Aura moonlight та Inferno. Тож, запальній молоді саме сюди. Крім цього, пінні вечірки проводяться щотижня в готелях та під час прогулянки на яхті.

І останній обов’язковий пункт для шопоголіків. Ви просто зобов’язані привезти якусь дрібничку чи сувенір з Туреччини. Країна славиться своїм текстилем, виробами зі шкіри, ювелірними прикрасами. Головне в шопінгу в Туреччині — помірні ціни та можливість торгуватись. Тож, без пам’ятної покупки з відпустки ви точно не повернетесь додому.

Це не найповніший перелік тих речей, які потрібно зробити в Туреччині. Адже це дуже колоритна країна, яка може запропонувати розваги та екскурсії на будь-який смак та гаманець. На якому курорті ви не відпочиватимете, вам завжди знайдуть що запропонувати, щоб відпочинок пройшов якнайкраще.

А ми нагадуємо, що основне — це гарний і позитивний настрій. А в купі з цікавими екскурсіями та місцевим колоритом, відпустка запам’ятається надовго.

 

Автор: Анна Сивохіп

Туристична агенція “Навколо Світу”

м. Трускавець, вул. Героїв УПА,2 (вхід через ПриватБанк)

м. Дрогобич, вул. Малий Ринок 11/1 (ТЦ Гетьман, 3-й поверх)

м. Самбір, вул. Валова, 32 (2-й поверх, навпроти магазину СОВА 24)

/ Блог