Шрі-Ланка – екзотична країна для осінньо-зимового відпочинку!

Шрі-Ланка – екзотична країна для осінньо-зимового відпочинку!

Одним з кращих місць відпочинку для тих, хто вирішив відправитися із осені чи зими в літо, є Шрі-Ланка. Цей острів в Індійському океані, раніше називався Цейлон, приваблює безліч туристів. Тут понад 1000 кілометрів прекрасних піщаних пляжів, кокосові пальми, прозора вода і мальовничі коралові рифи, в яких можна спостерігати унікальний підводний світ. На Шрі-Ланці завжди панує літо, зимова температура відрізняється від літньої всього на 2-3 градуси. Але все ж саме взимку відпочинок в цьому райському куточку оптимальний – з листопада по березень на Шрі-Ланці стоїть тепла і суха погода.

 

Основні пляжні курорти

Бентота – розташований між гирлом річки і морем. Тут є затишні маленькі лагуни і величезні дикі пляжі, на яких ростуть гігантські кокосові пальми.

Галле – тут є не тільки відмінні пляжі, облямовані стрункими пальмами, але і безліч стародавніх пам’яток. ЮНЕСКО визнав це місце пам’ятником архітектури. Ще в Галле найкращі бутік-готелі на узбережжі.

Тангалле – на цьому курорті знаходяться одні з кращих пляжів на всій Шрі-Ланці. Все узбережжя складається з мальовничих маленьких бухт, береги яких красуються кокосовими пальмами. Також містечко відоме завдяки своїй прекрасній кухні.

Віддав – на узбережжі цього курорту є безліч дайвінг-центрів з досвідченими інструкторами. Вони відкриті з жовтня по березень.

Діквелла – тут панують пишні тропіки, пісок на пляжах золотий, кругом шикарні водоспади і стародавні монументи.

Калутара – ця курортна зона – ідеальне місце для занять водними видами спорту: віндсерфінгом, водними лижами, підводним плаванням і полюванням, парусним спортом. У лютому тут проходить буддистське свято, віруючі поклоняються священним мощам з храму.

Мараві – цей курорт вартий уваги не тільки через золотисті пляжі, бухти, різнокольорових рибок і коралових садів. Сюди їдуть туристи з усього світу за знаменитими дорогоцінними каменями: сапфірами, рубінами, топазами …

Задаєте собі питання що подивитись на Шрі Ланці?…

Коломбо – це місто називають «ворота Азії». Його створили арабські торговці, потім укріпили і розширили португальці, потім завоювали голландці, перетворили в столицю англійці … Коломбо поєднує в собі прикмети стародавнього колоніального минулого риси жвавого ділового центру нинішніх часів. Тут сусідять сучасні будівлі і овіяні легендами індуїстські і буддистські храми. У Коломбо знаходиться один з найкращих зоопарків в Азії. Відвідавши це місто, потрібно обов’язково зайти в національний музей, а потім зайнятися шопінгом і спробувати екзотичні страви місцевої кухні.

Галле – в давнину це місто називалося Таршіш. Саме звідси біблійний цар Соломон возив слонову кістку і самоцвіти. Зараз Галле знаменитий через, чудово збережений старовинний форт Галле, який в 17 столітті побудували голландці.

Канді – в давнину місто було столицею шрі-ланкійського королівства, зараз він входить у число світової спадщини ЮНЕСКО. Тут розташований унікальний буддистський храм Далада Малігава, в якому монахи зберігають Священний Зуб Будди. Також дуже цікаво буде оглянути центр мистецтв і ремісництва, музей дорогоцінних каменів і майстерню з огранювання каменів, відвідати колоритний місцевий базар.

Сігірія – це мальовнича скеля в центрі острова, яка знаходиться недалеко від Канді і вважається однією з головних визначних пам’яток Шрі-Ланки. Її називають «Фортеця в небесах» і «Левова скеля». У V столітті на цій горі було збудовано палац-фортеця Сігірія. До його руїнам і понині ведуть сходи, яку охороняють кам’яні лапи, що залишилися від скульптури грізного лева. Добравшись до вершини через рови і фортечні вали, можна побачити «Дзеркальну стіну», величезний кам’яний трон, древню водойму і старовинну галерею. Раніше на її стінах красувалися 500 фресок із зображенням напівоголених красунь, зараз збереглися лише деякі з них.

Дамбулла – в цьому містечку, що знаходиться неподалік від Канді, розташований діючий печерний буддійський храм. Він був побудований в 1 столітті до нашої ери і складається з 5 печер. Храм охороняє ЮНЕСКО, адже в ньому знаходиться найбільша колекція позолочених статуй Будди. Храмові печери простяглися більш як на 2000 кв.м., їх стіни і стеля прикрашені прекрасними стародавніми фресками, на яких зображений Будда.

Полоннарува – це місто, також розташоване поруч з Канді, в кінці 10 століття було офіційною столицею Шрі-Ланки. У Полоннаруві можна побачити безліч стародавніх пам’яток, наприклад, 14-метрову кам’яну статую Будди. Монумент оточений ще двома Буддами – по одну сторону перебуває 7-ми метровий Будда зі схрещеними руками, з іншого боку ще один кам’яний Будда сидить в медитації. Є і четверта статуя – Будда знаходиться в печері, він вирізаний у стрімкій скелі. Четверта статуя поміщена в печері (вирізана в стрімкій скелі). Ще одна дивовижна робота – кам’яна книга 9 метрів в довжину і 50 см. у товщину, покрита древніми написами.

Пік Адамс – на цю священну гору висотою 2243 метри щороку піднімаються ченці та паломники з усього світу. Деякі здійснюють сходження поповзом. Вони йдуть вклонитися таємничого відбитку ноги довжиною в метр. Буддисти вважають, що це слід Будди, християни називають його відбитком ноги св. Фоми, індуїсти вважають, що це стопа Шиви, мусульмани розповідають легенду про те, як Адам був покараний Богом за гріхи – і стояв довго стояв на одній нозі. Пік Адама відвідував сповідує буддизм Герман Гессе. Взимку тут відбувається дивне атмосферне явище – «Тінь Піка». На сході сонця тінь від піку падає на навколишні гори ідеальним трикутником.

Як відпочити в цій екзотиці?…

На Шрі-Ланці можна зайнятися не тільки п’янким лежанням на пляжі і купанням в кришталево чистих, теплих хвилях. Тут можна спробувати себе в серфінгу, кайтсерфінг, скуба-дайвінг і багатьох інших захоплюючих водних видах спорту. Якщо ж вода знудить, можна навчитися грати в крикет на одному з численних крикетних полів.

На острові можна вдатися до нетрадиційного лікування. Адже тут працюють прекрасні спеціалісти Аюрведи, що використовують лікарські зілля з місцевих цілющих трав.

З січня по квітень до берегів Шрі-Ланки припливають 5 різних видів гігантських морських черепах. Вони відкладають яйця в природоохоронній зоні біля села Рекава (Rekawa), в 10 кілометрах від Тангалле. За цими дивовижними істотами неймовірно цікаво спостерігати. Краще вибрати для відвідування дні повного місяця, так як повний місяць привертає найбільшу кількість черепах, до того ж при яскравому місячному світлі за ними зручніше спостерігати.

Також чимало приємних хвилин доставить спілкування зі слонами в спеціальному розпліднику в Пінавеле. Тут виходжують слоненят, які залишилися без батьків. Потім, коли вони підростуть, їх відправляють у зоопарки або навчають для роботи на Цейлоні.

У національному парку Яла (Yala) також можна побачити слонів, але вже в природному середовищі. Крім слонів тут можна побачити буйвола, оленя, диких свиней і навіть леопардів. Пташине населення представлене тут пеліканами, павичами та лелеками.

 

Постає питання, що привезти своїм рідним? Ми вам порадимо…

Цейлонський чай – його знають і цінують у всьому світі. Чай, зростаючий на високогірних плантаціях, володіє унікальними властивостями і, безумовно, є кращим у світі. Шрі-Ланка займає перше місце з експорту чаю і третє місце з його виробництва. 25% світового попиту на чай забезпечується тут.

Спеції – ними теж споконвіку славиться Шрі-Ланка. Придбати незрівнянні корицю, кардамон, чорний перець, порошок сандалового дерева і багато інших ароматних спецій можна в Матале, в Саду спецій.

Коштовності – ще в легендарній 1001 ночі написано, що на Шрі-Ланці (Серендібе по-арабськи) добувають кращі дорогоцінні камені. І донині на Шрі-Ланці достаток дорогоцінних каменів і самоцвітів. Саме тут був виявлений найбільший у світі сапфір – Star of India. Цей камінь має надзвичайний колір і чистоту. На Шрі-Ланці видобувають аквамарин, олександрит, блакитний топаз, хрістоберілл, котяче око, гранат, рубін, турмалін, місячний камінь. Місто Ратнапура (Ratnapura) – головний центр видобутку цих сяючих дорогоцінностей. Тут можна зробити покупки, відвідати музеї, поспостерігати за роботою майстрів.

Маски – на півдні Шрі-Ланки, недалеко від Бентота, знаходиться місто Амбалангода (Ambalangoda). Воно відоме традиційними оздобленими дерев’яними масками «демонів», які здавна виготовляли місцеві жителі. Ці маски призначалися для «танцю демона», який виконували в разі необхідності вигнати нечисту силу (а нечиста сила звинувачувалася практично у всіх життєвих неприємностях, які траплялися з жителями села, їх худобою, невдалим уловом або неврожаєм). Але незважаючи на таке призначення, маски швидше комічні і гротескні, ніж страшні – комічно витріщені очі, червоний язик, капюшон кобри над чолом. У Амбалангоде ви можете також відвідати музей масок і подивитися той самий старовинний танець з масками – «танець демона».

Парфуми – в Тангалла виробляють ароматні парфуми, базовий компонент яких – ефірна олія цітронелли.

Кошики – їх виготовляють з верхнього волокнистого шару кокосових горіхів. Форми і розміри різноманітні.

І не забудьте  спробувати

Обов’язково спробуйте традиційне шрі-ланкійське каррі! А після пряного каррі – місцеві солодощі: сир з молока буйвола, политий патокою, шрі-ланкійський заварний крем, пиріг з кокоса і меду, жувальні цукерки з пальмового соку і коричневого цукру. І звичайно не забувайте про смачні місцеві фрукти – маракуйю, гуаву, манго, папайю, ананас, рамбутан і чудовий мангустін.

Тури в Шрі Ланку тут

Автор: Олена Андрикевич

м. Самбір, вул. Валова, 32 (навпроти маг. СОВА 24, 2-й поверх)

м. Дрогобич, вул. Малий Ринок 11/1 (ТЦ Гетьман, 3-й поверх)

м. Трускавець, вул. Героїв УПА 2 (вхід через ПриватБанк)

/ Блог