Перевірка маршруту Будапешт-Відень. Частина друга.

Перевірка маршруту Будапешт-Відень. Частина друга.

Відень.

Ну що ж, повернемося до нашої розповіді про незабутню подорож по Угорщині та Австрії. Сьогодні після відпочинку в готелі, маємо можливість смачно поснідати, адже сніданок у готелі входить у вартість. Повні сил ми вирушаємо у казковий Відень. Дорога сюди займе приблизно 3 години. Хоч ми і їдемо в іншу країну, на кордоні ми не робимо зупинок, і тут нам не доведеться давати паспорти на перевірку і здавати відбитки пальців. Під час нетривалого переїзду можна насолоджуватись природою і краєвидами Угорщини та Австрії, або просто читати книжку або слухати музику.

Прибуваємо у Відень, і наша екскурсія починається з Площі Марії Терезії. Тут, посередині площі ми бачимо пам’ятник Марії Терезії, а з двох боків від нього дві неймовірно гарні будівлі, які ззовні ідентичні – це музей історії мистецтв та музей природознавства. Ці музеї є одними з найбільших у Відні, і є одними з найважливіших у світі. Місце, яке варте уваги.

Після цього ми вирушаємо до замку Хофбург – резиденцію Габсбургів. Це цілий комплекс який налічує близько 18 будівель і 19 палаців. Сьогодні в Хофбурзі розмістилися: Зал конгресів, Іспанська школа верхової їзди з жеребцями породи ”Ліпіцанер”, Австрійська Національна бібліотека, Музей етнографії, Ефеський музей, Мисливська і Збройова палати, музей принцеси Єлизавети, більш відомої, як принцеса Сісі.

Оглянувши замок Хофбург, і зробивши декілька фотографій на пам’ять вирушаємо вуличками Відня до пам’ятника жертвам чуми який називається – Віденська “Чумна колона” або Колона Трійці. Особливо багато таких пам’ятників залишилось на території колишньої Австро-Угорської імперії. Вони будувались відразу після закінчення епідемії на замовлення уцілілих громадян або мешканців міст, яких страшна напасть оминула.

Пройшовши трошки далі по вулиці побачимо символ Відня й найбільш значну готичну споруду Австрії – Собор Святого Стефана.  Собор проходив реставрацію,оскільки він вкритий багатим різбленням, це зайняло роки, він був прикритий полотном, гадаю Ви помітили це якщо вже відвідували Відень, але вже сьогодні його можна споглядати у всій красі, і це варто побачити! Це діючий Собор тому є можливість зайти в середину, і побачити його красу ще й тут. А також він неймовірно гарний коли підсвічується у вечері.

Переглянувши ще декілька не менш чудових і значних пам’яток наша екскурсія завершується, тепер Ви можете самостійно оглянути аристократичний Відень або ж відправитись на оглядову екскурсію у Палац Шенбрунн. Палац разом з оточуючими його будівлями і величезним парком, – один з найважливіших культурних пам’яток Австрії. Для династії Габсбургів, він служив літньою резиденцією.

Також рекомендуємо самостійно прогулятись по місту і обов’язково подивитись на такі цікаві місця у Відні як:

  1. Ратуша (Rathaus) – щороку на площі перед ратушею встановлюється головна різдвяна ялинка Відня, і проводиться традиційний різдвяний ярмарок. Біля вершини центральної вежі знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається прекрасна панорама міста. Поряд є великий парк, влітку тут можна просто погуляти по зелених алеях, а взимку весь парк перетворюється на величезний каток.
  2. Палац Бельведер – розкішний палац, сьогодні один з найбільших і найбагатших своїм зібранням мистецьких музеїв Європи.
  3. Парламент Австрії – будівля, яка захоплює своєю красою.
  4. Віденська опера – А раз на рік, перед Великим постом, сцена і паркет Державної опери чарівним чином перетворюються на одну ніч у величезний бальний зал – тут проходить віденський Оперний бал. Найдешевший квиток на бал у Віденській опері коштує 200 Євро. Столик, зарезервований у залі заздалегідь, обійдеться від 200 до 700 Євро. А щоб замовити одну з 150 лож у великому залі, потрібно мати у розпорядженні близько 20-ти тисяч євро. Також особливістю цієї опери є те, що тут є близько 300 стоячих місць, вартість такого квитка приблизно 4-6 Євро.

Ну і звичайно порада для тих хоче смачно і відносно не дорого поїсти у Відні. Нам порекомендували заклад Rosenberger. Найвигідніше тут купувати так зване “Австрійське меню”. Це великий шніцель, до якого можна набрати скільки завгодно гарніру (картопля фрі або звичайна варена картопля), та порція будь якого супу. Такий обід обійдеться в 12 Євро. Також в цьому закладі можна взяти віденську каву і в подарунок отримати сувенірну кружку. ЇЇ вартість близько 4 Євро.

Ну от закінчується наш дводенний тур по столицях Угорщини та Австрії. Ми залишаємо Відень і вирушаємо додому в Україну. На зворотньому шляху ми ще раз завітаємо у Будапешт, щоб побачити його красу коли він освітлюється у вечері. Не забудьте кинути монетку у Дунай, у Відні та в Будапешті. Хоча можна тільки у Відні, а течія донесе її і до Будапешту 🙂 І ви обов’язково сюди повернетесь!

Перелік гарячих автобусних турів в Європу

 

/ Блог