stantsiya-metro-dubaj-moll

Метро без машиніста? Будь ласка, це ж Дубай!

Метро без машиніста? Будь ласка, це ж Дубай!

Як же бути у Дубаї, та не проїхатись на знаменитому Дубайському метро? Мабуть це неможливо. Тільки сама думка про те, що склад поїзда їздить без машиніста, викликає великий інтерес.

Дубайський метрополітен був відкритий 9 вересня 2009 року о 9 годині, 9 хвилин та 9 секунд. Місцеві люблять відзначитись оригінальністю, метро не стало виключенням. Станом на 2016 рік, метрополітен налічує 2 гілки (червона та зелена) та 49 станцій, частина з яких знаходиться під землею, інші ж надземні. Будівництво метро триває і зараз. На черзі відкриття блакитної та пурпурної лінії. Головна мета Дубайського метро — розвантажити дороги та інший громадський транспорт міста. Варто зазначити, що Дубайський метрополітен — перший в Об’єднаних Арабських Еміратах, у столиці ОАЕ — немає метро досі.

metromap-enlargedmap

У складі поїзда є спеціальні вагони. Вагон для жінок, позначений рожевим кольором, тут дозволений проїзд лише жінкам та дітям, чоловікам вхід заборонений і карається штрафом. Для любителів особливого сервісу, дубайське метро пропонує “Золотий вагон”, який є головою поїзда, пасажири цього вагону можуть насолоджуватися комфортабельними місцями (ширшими ніж у стандартному вагоні) та чудовим видом з лобового скла вагону (яким у звичайних поїздах насолоджуються машиністи). Проїзд у такому вагоні коштує вдвічі дорожче. Інші три вагони, для “звичайних” людей без особливих вимог. При поїздці рекомендую заходити в останній вагон, оскільки, в останньому вагоні таке ж панорамне вікно як і у першому, правда вдвічі дешевше. Чудові фото Дубаю — забезпечені.

dubai-metro-gold-section

Вартість квитка у Дубайському метрополітені залежить від тривалості поїздки. Маршрут поділений на три зони, поїздка в межах однієї зони обійдеться в 4 дирхама (1,10дол.), при поїздці в межах двох зон — 6 дирхам (1,65дол.), і найдорожче обійдеться поїздка в межах 3-х зон – 8,50 дирхам (2,30 дол.). Придбати квиток можна на будь якій станцій в автоматі або касі, розрахуватися можна як готівкою, так і картою. Якщо Ви плануєте часто користуватися послугами метрополітену, рекомендую придбати проїзний, це дозволить значно знизити вартість однієї поїздки. Зверніть увагу, що квиток потрібно зберігати до кінця поїздки, оскільки вхід та вихід з метро відбувається через турнікет! Загубив чи викинув квиток — плати штраф і виходь.

dubai5

У метро діють правила, які забороняють вживати їжу та напої, штраф 100 дирхам (27,40дол.). А якщо Вам закортіло пожувати жуйку, будьте готові заплатити за це штраф — 50 дирхам (13,70дол.). Заборонено також провозити алкоголь, тварин та велосипеди. Про сон і куріння теж забудьте.

Маршрут Дубайського метро, дозволить Вам з комфортом добратись до будь-якої локації у місті. Комфорт дійсно на високому рівні, температура у вагоні +20, така ж температура на станціях, переходах. Всі станції облаштовані ескалаторами та траволаторами, все для вашого комфорту. А перони у метро засклені — все для безпеки пасажирів. Середня швидкість руху поїзда 40 км/год. Дубайське метро найбільш автоматизоване, проте на кожній станції є спеціальний персонал, який готовий допомогти при екстрених та нештатних ситуаціях.

metro-dubai-4

Орієнтуватись у метро досить просто, всі вказівники англійською та арабською мовою. Назви станцій оголошуються арабською та англійською, та дублюються на світловому табло у кожному вагоні. Якщо виникають труднощі, вам завжди допоможуть працівники метро.

Отже, при поїздці в Об’єднані Арабські Емірати, включіть у список обов’язкових об’єктів – Дубайське метро. Технологічне чудо Перської затоки, яке варте Вашої уваги!

xfqerj3rywu

/ Блог